Izolacja dachu Olsztyn

Izolacja natryskowa jest to nanoszona hydrodynamicznie ciecz na wcześniej przygotowane podłoże. W tym celu stosuje się urządzenia dwu-składnikowego dozowania, które zapewniają dokładne wypełnienie najmniejszych szczelin. W ciągu kilku sekund ciecz rozpręża się aż 30-krotnie, jednocześnie przekształcając się w twardą powłokę zamknięto-komórkowej piany poliuretanowej. W efekcie tworzy się jednolita, bezszwowa struktura zewnętrznego poszycia dachu.

Tego typu rozwiązania izolacyjne dachów i poddaszy, uchodzą za coraz bardziej powszechne i są stosowane wobec zarówno nowopowstałych konstrukcji jak i tych, w których izolacja dachu jest dopiero przekształcana.

Izolacja natryskowa dachów, podstawowe zalety

Izolacje dachów pianką czy materiałami typu wełna czy styropian dają tylko kilkuprocentowe izolowanie dachu lub stropu w porównaniu z rozwiązaniami natryskowymi. Wynika to przede wszystkim ze struktury i charakteru samej izolacji natryskowej. Do jej głównych zalet należy zaliczyć:

  • izolacja metodą natryskową sprawdza się niemal w każdej części ocieplanego dachu czy stropu,
  • izolacje natryskowe są odporne na działanie zróżnicowanych temperatur panujących na dachach, poddaszach lub różnych częściach stropu,
  • izolacja dachu czy stropu wykonana metodą natryskową skutecznie dzieli różne środowiska termiczne panujące w tej części budynku,
  • izolacje termiczne doskonale zatrzymują ciepło nie tylko w okolicach dachu czy stropu, ale różnicują je na całą powierzchnię budynku,
  • termoizolacja dachu za pomocą natrysku izolacyjnego jest w stanie skutecznie wpływać na wydatki związane z kosztami ogrzewania budynku.

Izolacja dachu ? cenne czynniki uzupełniające

Nasza firma zajmuje się również instalacją dodatkowej warstwy zabezpieczającej w postaci stuprocentowego polimocznika elastorowego. Z racji jego wysokiej gęstości 100kg/m3, grubości 1,0-2,55 mm, a także twardości i ścieralności z dodatkową rozciągliwością, stanowi on skuteczną ochronę przed różnego rodzaju uszkodzeniami.

Tego typu dodatkowe zabezpieczenie świetnie się sprawdzi podczas:

  • konserwacji dachu lub poddaszy. Warstwa izolacyjna jest wówczas dodatkowo zabezpieczona,
  • zabezpiecza materiał izolacyjny przed jego rozciąganiem,
  • zabezpiecza konstrukcję dachu przed uszkodzeniami, pęknięciami czy przebiciami nieizolowanych elementów dachu.

Izolacja zabezpieczająca ocieplenie dachu, to doskonała forma uzupełniająca całą konstrukcję izolującą. Nie tylko poprawia bezpieczeństwo, ale pozwala cieszyć się trwałością materiału przez dodatkowe lata.

Izolacja dachu i stropu ? żywotność materiałów

Szacowana żywotność izolacji dachu metodą natryskową do dziś nie jest znana. Okresowo serwisowana ? co 10 ? 15 lat, przy odpowiednim czyszczeniu, gruntowaniu i uzupełnianiu, rzadziej odnowieniu, może służyć znacznie dłużej, aniżeli w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Oczywiście nasza firma Salus Expo oferuje Państwo możliwość zorganizowania wszelkich przeglądów zarówno konstrukcji jak i struktury izolacji dachu i stropu.

Skorzystaj z usług prawdziwych fachowców z firmy Salus Expo

Poziom umiejętności naszych pracowników możemy śmiało określić, jako ponadstandardowy. Do tego wszystkiego dochodzi wiedza techniczna dotycząca poprawnego przetwarzania, nanoszenia i doboru odpowiednich i wysokojakościowych poliuretanów i elastomerów w odniesieniu do połaci izolowanych części dachowych. Wszystko wskazuje na to, że wykonanie natryskowej izolacji dachowej nie jest możliwie przez większość branżowych wykonawców. W tym celu musimy skorzystać z pomocy dobrze wyposażonych, przeszkolonych i wyspecjalizowanych firm, takiej jak nasza Salus Expo z Olsztyna.